Przynęty sztuczne

Przynęty sztuczne

W wędkarstwie coraz większą popularność zdobywają sztuczne przynęty. Robione są z gumy lub z blachy, a wyglądem przypominają wszelkie gatunki ryb, bądź innych wodnych stworzeń. Są one o wiele wygodniejsze od tradycyjnych i nie brudzą rąk, jak na przykład przy przygotowywaniu ciasta wędkarskiego. Aktualnie istnieje wiele typów przynęt sztucznych, wśród których znajdziesz na przykład woblery, czy przynęty mieszane, jak na przykład „kogut”.

Do czego można użyć sztucznych przynęt?

Sztuczne przynęty są uniwersalne – można stosować je przy łowieniu drapieżników takich jak szczupak, przy polowaniu na okonia, a także na tak zwaną „białą rybę”. Możliwość wykorzystania ich w praktycznie każdych warunkach sprawia, że sztuczne przynęty zaczynają cieszyć się wśród wędkarzy coraz większą popularnością. Najlepiej jednak sprawdzają się w wędkarstwie spinningowym. Sztuczne przynęty można podzielić na przynęty twarde i miękkie. Różnią się one nie tylko materiałem, z którego są one wykonane, ale także metodą prowadzenia pod wodą. Dzięki temu można wybrać odpowiednią przynętę do wybranego przez wędkarza sposobu połowu. Sztuczne przynęty zdecydowanie ułatwiają wędkowanie. Bardzo szybko się je zakłada, a także zdejmuje. Dodatkowo są bardzo skuteczne, co najbardziej wpływa na wzrost ich popularności.

Przynęty sztuczne

Po co właściwie są sztuczne przynęty?

Celem sztucznej przynęty jest wabienie ryb podczas połowów. Istnieje wiele ich rodzajów – kiedy na przykład chcesz złowić drapieżnika, użyj błystki wirowej, woblera pływającego, przywieszki, jigi lub tistera, jerkbaita, albo dropshota. Rodzajów tych przynęt jest jeszcze więcej! Dzięki temu każdy wędkarz z pewnością znajdzie idealną opcję w bogatej ofercie sztucznych przynęt, która pozwoli mu wyciągać określone gatunki ryb. Mimo swojej uniwersalności poszczególne modele dedykowane są do określonego rodzaju połowów, takich jak przede wszystkim wcześniej wspomniany spinning. Przy niektórych technikach działają lepiej, co nie znaczy, że nie można użyć ich do odmiennego stylu wędkarstwa. Entuzjaści cenią sobie sztuczne przynęty przede wszystkim za wygodę przy korzystaniu z nich.

Przynęty sztuczne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych, szczególnie tych, które trzeba samemu przygotować. Dzięki swojej uniwersalności i wygodzie w stosowaniu biją rekordy popularności. Najlepiej jednak samemu przetestować i przekonać się, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza