W czym na ryby?

W czym na ryby?

Wędkarstwo jest jednym z najczęściej uprawianych sportów. Takie hobby wymaga odpowiedniego sprzętu, a także ubioru. Zanim wybierzesz się na swoje pierwsze łowy zaopatrz się w wodoodporne elementy garderoby. Podpowiadamy w co warto zainwestować, byś wędkowanie wspominał jako przyjemny czas spędzony na łonie natury.

Kurtka – Twój wodoodporny przyjaciel

Kurtka jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia. Warto postawić na najwyższej jakości, przeciwdeszczowe rozwiązanie. Dzięki temu ochronisz się przed zimnem i wilgocią. Wybierając odpowiedni model zwróć uwagę na takie parametry jak oddychalność i paraprzepuszczalność. Im wyższy parametr, tym ubranie będzie odporniejsze. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli w kolorach zielonych, czarnych czy szarych, a także we wzorek moro. Większość modeli jest wyposażona w praktyczny kaptur. Warto zwrócić uwagę czy ubranie ma specjalne ściągacze przy rękawach lub dedykowane miejsce na palec – dzięki takim rozwiązaniom w trakcie ruchu kurtka nie będzie się zsuwać. Dobrze dobrana kurtka sprawdzi się zarówno w chłodne miesiące, jak i nawet podczas wiosennych wypraw, kiedy to rosa będzie osiadać na ubraniach. Dobrej jakości ubranie zapewni komfort i optymalną temperaturę podczas połowów.

Wygodne spodnie

Kolejnym równie ważnym elementem garderoby są spodnie. To właśnie nogi są często narażone na działanie chwastów, krzaków, kolców roślin, wysokich traw i wody. By odpowiednio o nie zadbać warto postawić na wysokiej jakości ubranie, które zapewni ciepło i odpowiednią izolację od wiatru. Jeżeli lubisz łowić z brzegu lub często wchodzisz do jeziora postaw na spodniobuty/wodery. To połączenie wodoodpornych spodni z butami. Warto wybierać wzmocnione konstrukcje, które zapewniają komfort w trakcie chodzenia. Dzięki zapięciu na szelkach spodnie nie zsuną się i nie będziesz musiał ich co chwilę poprawiać. W sklepie możesz również dostać klasyczne, proste spodnie. Warto również kupić klasyczne spodenki, które świetnie sprawdzą się w upalne dni lub w trakcie podróży nad łowisko.

W czym na ryby?

Buty – kalosze czy trapery?

Z wodą kojarzą się najczęściej kalosze. Skutecznie chronią przed wodą. Wystarczy założyć do nich grubszą skarpetę, dlatego w okresach wiosennych oraz jesiennych nie powinno być Ci za zimno. Warto mieć również w swojej szafie obuwie do brodzenia do wysokości kostki. Buty o wyższej cholewce pozwalają swobodnie przemieszczać się po mokrym i bagnistym terenie. Takiego rodzaju obuwie świetnie się sprawdza także w trakcie wędrówek, więc z pewnością je wykorzystasz.

Nie zapominaj o nakryciu głowy

Wybierając się nad wodę nie zapominaj o nakryciu głowy. Warto mieć w swojej kolekcji chociaż jedną wersję z daszkiem. W chłodniejsze miesiące świetnie sprawdzi się model z warstwą polarową. Dzięki temu twarz i uszy będą suche w trakcie deszczu, a także osłonięte przed słońcem w upalne dni. Pod taką czapkę można założyć także kominiarkę, która zapewni dodatkową osłonę w tracie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Wybierając się nad ryby, oprócz sprzętu warto zadbać również o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. W zimowe dni weź ze sobą cieplejsze ubrania i załóż bieliznę termiczną. Latem pamiętaj, by odpowiednio ochronić się przed działaniem promieni słonecznych. Tak przygotowany ruszaj na łowy!